Գևորգ Պապոյանն այցելել է Վանաձորի «Գլորիա» կարի ֆաբրիկա
Էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանն օգոստոսի 23-ին այցելել է Վանաձորի «Գլորիա» կարի ֆաբրիկա։ Այցին մասնակցել են նաև նախարարի տեղակալ Նարեկ Տերյանը և Լոռու մարզպետ Արամ Ղազարյանը:
Նախարարը շրջայց է կատարել արտադրամասում, տեղում ծանոթացել արտադրական գործընթացին և արտադրվող տեսականուն։
«Գլորիա» ընկերությունը Հայաստանի ամենախոշոր տեքստիլ ընկերություններից մեկն է, որի արտադրանքի մեծ մասն արտահանվում է (Գերմանիա, Իտալիա, Ավստրիա, Ֆրանսիա, ՌԴ)՝ կատարելով հանրահայտ ընկերությունների պատվերներ (Kübler, Bétrancourt, CARINTHIA, Bierbaum-Proenen, CWS-boco, DARBBAGS, «Lady & Gentleman City» և այլ): Արտադրամասերը հագեցած են ժամանակակից լավագույն տեխնոլոգիաներով և սարքավորումներով, ինչը հնարավորություն է տալիս արտադրելու եվրոպական որակին և ստանդարտներին համապատասխան, բարդ տեխնոլոգիաներով մշակված հագուստ՝ համաշխարհային տարբեր բրենդների համար։ Ընկերությունն ունի 2615 աշխատակից։
Ընկերությունում շրջայցի ընթացքում քննարկվել են տեքստիլ ոլորտի զարգացմանն առնչվող մի շարք հարցեր։ Անդրադարձ է կատարվել նաև «ՀՀ տեքստիլ արդյունաբերության աջակցության» ծրագրին, որն ուղղված է Հայաստանում կայուն և ներառական տեքստիլ արդյունաբերության զարգացմանը. վերջինս ընդգրկված է Հայաստանի տնտեսության հիմնական ռազմավարական գերակայությունների շարքում:

Minister of Economy Gevorg Papoyan visited the Vanadzor sewing factory "Gloria"
On August 23, Minister of Economy Gevorg Papoyan visited the Vanadzor sewing factory "Gloria." He was accompanied by Deputy Minister Narek Teryan and Lori Region Governor Aram Ghazaryan.
During the visit, the Minister toured the workshop, familiarized himself with the production processes, and reviewed the range of products.
Gloria is one of the largest textile companies in Armenia, with most of its products exported to Germany, Italy, Austria, France, and Russia. The factory fulfills orders for renowned companies such as Kübler, Betrancourt, KARINTIA, Birbaum-Proenen, CWS boco, DARBBAGS, and "City of Ladies and Gentlemen." Equipped with modern technologies and equipment, the factory produces clothing using complex techniques that adhere to European quality standards for various global brands. The company employs 2,615 people.
During the tour, several issues related to the development of the textile industry were discussed. The Minister highlighted the "Support to the Textile Industry of Armenia" program, which aims to develop a sustainable and inclusive textile sector. This initiative is one of the key strategic priorities for the country's economy.