Գևորգ Պապոյանը մասնակցել է «Կապանտեքս» կարի ֆաբրիկայի բացման արարողությանը
Նախարար Գևորգ Պապոյանը մայիսի 2-ին Արարատի մարզի Պարույր Սևակ գյուղում մասնակցել է «Կապանտեքս» ՍՊԸ կարի ֆաբրիկայի բացման արարողությանը։ Միջոցառմանը ներկա է եղել նաև Արարատի մարզպետ Սեդրակ Թևոնյանը։
Ծրագրի շրջանակում ներդրողը կատարել է շուրջ 700 հազար ԱՄՆ դոլարին համարժեք ներդրում։ Ընդհանուր առմամբ կստեղծվեն 50 նոր աշխատատեղեր։ Պատրաստի արտադրանքը հիմնականում նախատեսվում է արտահանել։
Ներկայումս կառուցվել են երկու արտադրական անգարներ, նախատեսվում է ևս երկուսի գործարկումը։ Տարածքը բարեկարգված է, անհրաժեշտ ենթակառուցվածքները՝ ձևավորված։
Այցի ընթացքում Գևորգ Պապոյանն ընդգծել է տեքստիլ արդյունաբերության զարգացման կարևորությունը և ոլորտում աշխատողների համար գրավիչ պայմանների ստեղծումը։

Министр Геворг Папоян принял участие в церемонии открытия швейной фабрики ООО "Капантекс"
2 мая министр Геворг Папоян принял участие в церемонии открытия швейной фабрики ООО "Капантекс" в селе Паруйр Севак Араратской области. На мероприятии присутствовал также губернатор Араратской области Седрак Тевонян.
В рамках проекта инвестор осуществил инвестиции, эквивалентные примерно 700 тысячам долларов США. Будет создано 50 новых рабочих мест. Планируется в основном экспортировать готовую продукцию.
На данный момент уже построены два производственных ангара, а еще два планируется ввести в эксплуатацию. Территория благоустроена, сформирована необходимая инфраструктура.
В ходе визита Геворг Папоян подчеркнул важность развития текстильной промышленности и создания привлекательных условий для работников отрасли.