Կայացել է Սննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմնի կառավարման խորհրդի նիստը
Հունվարի 30-ին կայացել է Սննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմնի կառավարման խորհրդի նիստը, որը վարել է խորհրդի նախագահ, ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը։
Նիստի օրակարգում Տեսչական մարմնի 2025 թվականի գործունեության հաշվետվությունն էր։ ՍԱՏՄ ղեկավար Տիգրան Պետրոսյանը ներկայացրել է կառույցի նախորդ տարվա գործունեության արդյունքները, ինչպես նաև առաջիկա անելիքներն ու հիմնական թիրախները։
Նիստի ընթացքում Գևորգ Պապոյանն անդրադարձել է պլանային ստուգումներին` նշելով, որ պետք է մշակել սննդի շղթայում գործունեություն ծավալող կազմակերպությունների գրանցման առավել գործուն մեթոդներ և թույլ չտալ սննդամթերքի հետ չառնչվող կազմակերպությունների ընդգրկումը ստուգումների ծրագրում։
Քննարկվել են Էկոնոմիկայի նախարարության և Տեսչական մարմինների համակարգման գրասենյակի կողմից արձանագրված խնդիրների համատեղ լուծման հնարավորությունները:

Сотоялось очередное заседание совета управления Инспекционного органа по безопасности пищевых продуктов
02 Февраль, 2026
Очередное заседание совета управления Инспекционного органа по безопасности пищевых продуктов РА состоялось 30-го января под председательством председателя совета, министра экономики РА Геворга Папояна.
В повестке заседания был отчет о деятельности Инспекционного органа по безопасности пищевых продуктов за 2025 год. Руководитель ИОБПП Тигран Петросян представил итоги деятельности ведомства за прошедший год, а также предстоящие задачи и основные приоритеты.
В ходе заседания Геворг Папоян затронул вопрос плановых проверок, отметив необходимость разработки более эффективных методов регистрации организаций, осуществляющих деятельность в пищевой цепочке, и недопущения включения в программу проверок организаций, не связанных с пищевой продукцией.
Также были обсуждены возможности совместного решения проблем, зафиксированных Министерством экономики и Офисом по координации инспекционных органов.