Գևորգ Պապոյանն ընդունել է ԵՊՀ ուսանողների
Հաջողության հասնելու նախապայմանն աշխատանքդ սիրելն է․ Էկոնոմիկայի նախարարն ընդունել է ԵՊՀ ուսանողների
ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը փետրվարի 5-ին ընդունել է ԵՊՀ տնտեսագիտության և կառավարման ֆակուլտետի 1-ից 4-րդ կուրսի ուսանողներին։
Հանդիպման ընթացքում նախարարը ներկայացրել է նախարարության գործառույթները, կառուցվածքը, ենթակա մարմինները։
Այնուհետև հանդիպումը շարունակվել է հարցուպատասխանի ձևաչափով, որի ընթացքում ուսանողները բարձրաձայնել են իրենց հետաքրքրող մի շարք հարցեր, մասնավորապես՝ դրանք վերաբերել են միջազգային համագործակցությանը, տնտեսության դիվերսիֆիկացման տրամաբանությանը, աշխատաշուկայի և համալսարանների կապին, դրա հնարավոր խզումների առկայությանը, ինչպես նաև ուսանողների՝ որպես նախարարության ապագա աշխատակիցներ դիտարկվելու հեռանկարին։ Նախարարը յուրաքանչյուր հարցին տվել է մանրամասն և համապարփակ պատասխաններ։
Ուսանողները հետաքրքրվել են նաև նախարարի կարիերայի ուղիով և խնդրել նրան կիսվել անձնական ու մասնագիտական հաջողության հասնելու իր փորձով և խորհուրդներով։
Նախարարն առանձնահատուկ ընդգծել է շարունակական կրթության և ինքնակատարելագործման կարևորությունը․ «Հաջողության հասնելու հիմնաքարերից է նաև աշխատասիրությունը, ոչ միայն աշխատել սիրելը այլ նաև աշխատանքդ սիրելը, քանի որ առանց դրա հնարավոր չէ հասնել դրական արդյունքների»,- նշել է նախարարը։

Gevorg Papoyan received YSU students
On February 5, RA Minister of Economy Gevorg Papoyan received 1st to 4th year students of the YSU Faculty of Economics and Management.
The Minister presented the responsibilities, structure, and subordinate bodies to the Ministry.
Then the meeting continued in a question-and-answer format, during which the students raised a number of issues of their interest, in particular, they related to international cooperation, the logic of economic diversification, the connection between the labor market and universities, the existence of its possible disruptions, as well as the perspective of viewing students as future specialists of the Ministry. The Minister gave detailed and comprehensive answers to each of them.
The students were also interested in the career path of the Minister and asked him to share his experience and advice on achieving personal and professional success.
The Minister placed special emphasis on the importance of continuous education and self-improvement. "One of the cornerstones of achieving success is hard work, not only loving to work, but loving your work, because it is impossible to achieve positive results without it," the Minister noted.