Գևորգ Պապոյանն ընդունել է Հայաստանում Արժույթի միջազգային հիմնադրամի մշտական ներկայացուցիչ Ումանգ Ռավաթին
06 Փետրվարի, 2025
Նախարար Գևորգ Պապոյանը փետրվարի 5-ին ընդունել է Հայաստանում Արժույթի միջազգային հիմնադրամի (ԱՄՀ) մշտական ներկայացուցիչ Ումանգ Ռավաթին։ Հանդիպմանը ներկա են եղել նաև նախարարի տեղակալներ Նարեկ Հովակիմյանը և Լիլյա Սիրականյանը։
Գևորգ Պապոյանը կարևորել է ԱՄՀ-ի հետ համագործակցությունը, ներկայացրել տնտեսական վերջին զարգացումները և իրականացվող քայլերը։
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերի լայն շրջանակ, մասնավորապես ՝ անդրադարձել են արտահանման ռազմավարության տեսլականին, կորպորատիվ կառավարման վերաբերյալ պետական քաղաքականության հիմնադրույթներին, ներդրումների արդյունավետ կառավարմանը։
Առանձին անդրադարձ է կատարվել նաև Հայաստանում նախատեսվող միջազգային չափանիշներին համապատասխան արդյունաբերական գոտիների և լոգիստիկ կենտրոնների ստեղծմանը։
Կողմերը կարևորել են փորձի և գիտելիքների փոխանակման անհրաժեշտությունը, ինչը կնպաստի Հայաստանում տնտեսական քաղաքականության ձևավորմանը և կառավարման համակարգի ամրապնդմանը։

Геворг Папоян принял постоянного представителя Международного валютного фонда в Армении Уманга Равата
06 Февраль, 2025
Министр Геворг Папоян 5 февраля принял постоянного представителя Международного валютного фонда (МВФ) в Армении Уманга Равата. На встрече также присутствовали заместители министра Нарек Овакимян и Лиля Сираканян.
Геворг Папоян подчеркнул важность сотрудничества с МВФ, представил последние экономические события и предпринимаемые шаги.
В ходе встречи стороны обсудили широкий круг вопросов, представляющих взаимный интерес, в частности, были затронуты видение экспортной стратегии, основы государственной политики в области корпоративного управления и эффективного управления инвестициями.
Отдельное внимание было уделено созданию в Армении промышленных зон и логистических центров в соответствии с международными стандартами.
Стороны подчеркнули необходимость обмена опытом и знаниями, что будет способствовать формированию экономической политики и укреплению системы управления в Армении.