ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը հանդիպել է Հայաստանի շինարարների միության անդամների հետ
Հունվարի 23-ին ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը հանդիպել է Հայաստանի շինարարների միության (ՀՇՄ) անդամների հետ՝ քննարկելու շինարարության ոլորտի զարգացմանն ուղղված հարցերը։ Հանդիպմանը ներկա են եղել նաև նախարարի տեղակալներ Էդգար Զաքարյանը և Լիլյա Սիրականյանը։
Հանդիպման օրակարգը ներառում էր տնտեսության արդիականացման և ներդրումային միջավայրի բարելավմանն ուղղված առաջարկությունների քննարկում։
Անդրադարձ է կատարվել նորարարական ծրագրերի իրականացման և տնտեսական աճի համար ներդրումային բարենպաստ պայմանների ստեղծման մեխանիզմների լավարկմանը։
Նախարարը խոսել է պետական աջակցության միջոցառումներից և ընդգծել է, որ նախարարությունը դրական է վերաբերվում բոլոր այն փոփոխություններին, որոնք կնպաստեն ինչպես շինարարական ոլորտի, այնպես էլ ընդհանուր տնտեսական զարգացմանը։

RA Minister of Economy Gevorg Papoyan met with members of the Builders' Union of Armenia
On January 23, RA Minister of Economy Gevorg Papoyan met with members of the Builders’ Union of Armenia (BUA) to discuss issues related to the development of the construction sector. Deputy Ministers Edgar Zakaryan and Lilya Sirakanyan also attended the meeting.
The agenda included discussions on proposals aimed at modernizing the economy and improving the investment climate.
The participants addressed the implementation of innovative programs and the enhancement of mechanisms to create favorable investment conditions for economic growth.
The Minister highlighted state support measures and emphasized that the Ministry views positively any changes that contribute to the development of both the construction sector and the broader economy.