Գևորգ Պապոյանն այցելել է Արագածոտնի մարզի «Գլորիա չիզիս» պանրի արտադրամաս
Օգոստոսի 30-ին նախարար Գևորգ Պապոյանն այցելել է Արագածոտնի մարզի «Գլորիա չիզիս» պանրի արտադրամաս՝ գործունեությանն ու ընթացիկ ծրագրերին ծանոթանալու նպատակով։  Այցին մասնակցել են նաև նախարարի տեղակալ Արման Խոջոյանը, Արագածոտնի մարզպետ Սերգեյ Մովսիսյանը, Թալինի քաղաքապետ Տավրոս Սափեյանը, Արագածավանի գյուղապետ Արթուր Նազարյանը։
Նախարարը շրջել է գործարանում, ծանոթացել արտադրական գործընթացներին և կարողություններին։
«Գլորիա չիզիս» ընկերությունը հիմնադրվել է 2004 թ-ին: Մասնագիտացված է պանրագործության բնագավառում և սպառողին է ներկայանում 100% կաթից արտադրվող շուրջ 10 տեսակի հոլանդական տարբեր պանիրներով։
Արտադրամասում կիրառվում են հոլանդական ինժեներական լավագույն տեխնոլոգիաները, տարեկան պատրաստվում է 70.000 կգ պանիր, օրական վերամշակվում է ֆերմերային տնտեսություններից մթերվող 2 տոննա կաթ։
Նախարարը ողջունել է ընկերության գործունեությունը և հայտնել ՀՀ կառավարության պատրաստակամությունը՝ աջակցություն ցուցաբերելու վերջինիս զարգացմանը:
Գևորգ Պապոյանը ներկայացրել է պետական օժանդակության ծրագրերը, որոնց միջոցով հնարավորություն կտրվի բազմապատկելու արտադրական հզորությունը՝ ներկայանալ նոր արտադրատեսակներով և դրանք արտահանել միջազգային շուկաներ:
Այցի ընթացքում նախարարն այցելել է նաև Արագածավանի «Բլեք անգուս» ՍՊԸ-ի ֆերմային տնտեսություն և սպանդանոց։

Министр Геворг Папоян посетил сырзавод «Глория Чиз»
30 августа министр Геворг Папоян посетил сырзавод «Глория Чиз» в Арагацотнской области с целью ознакомления с его деятельностью и текущими программами. В визите также приняли участие заместитель министра Арман Ходжоян, губернатор Арагацотнского марза Сергей Мовсисян, мэр Талина Таврос Сапеян и староста села Арагацаван Артур Назарян.
Министр осмотрел завод, ознакомился с производственными процессами и возможностями.
Компания «Глория Чиз» была основана в 2004 году. Она специализируется на сыроделии и предлагает потребителям около 10 видов различных голландских сыров, произведенных из 100% молока.
В цехе используются лучшие голландские инженерные технологии. Ежегодно производится 70 000 кг сыра, и ежедневно перерабатывается 2 тонны молока, закупаемого на фермах.
Министр приветствовал деятельность компании и выразил готовность правительства Республики Армения поддержать её развитие.
Геворг Папоян представил программы государственной помощи, благодаря которым можно будет увеличить производственные мощности, внедрить новую продукцию и экспортировать её на международные рынки.