Գևորգ Պապոյանն այցելել է Արագածոտնի մարզի «Գլորիա չիզիս» պանրի արտադրամաս
Օգոստոսի 30-ին նախարար Գևորգ Պապոյանն այցելել է Արագածոտնի մարզի «Գլորիա չիզիս» պանրի արտադրամաս՝ գործունեությանն ու ընթացիկ ծրագրերին ծանոթանալու նպատակով։  Այցին մասնակցել են նաև նախարարի տեղակալ Արման Խոջոյանը, Արագածոտնի մարզպետ Սերգեյ Մովսիսյանը, Թալինի քաղաքապետ Տավրոս Սափեյանը, Արագածավանի գյուղապետ Արթուր Նազարյանը։
Նախարարը շրջել է գործարանում, ծանոթացել արտադրական գործընթացներին և կարողություններին։
«Գլորիա չիզիս» ընկերությունը հիմնադրվել է 2004 թ-ին: Մասնագիտացված է պանրագործության բնագավառում և սպառողին է ներկայանում 100% կաթից արտադրվող շուրջ 10 տեսակի հոլանդական տարբեր պանիրներով։
Արտադրամասում կիրառվում են հոլանդական ինժեներական լավագույն տեխնոլոգիաները, տարեկան պատրաստվում է 70.000 կգ պանիր, օրական վերամշակվում է ֆերմերային տնտեսություններից մթերվող 2 տոննա կաթ։
Նախարարը ողջունել է ընկերության գործունեությունը և հայտնել ՀՀ կառավարության պատրաստակամությունը՝ աջակցություն ցուցաբերելու վերջինիս զարգացմանը:
Գևորգ Պապոյանը ներկայացրել է պետական օժանդակության ծրագրերը, որոնց միջոցով հնարավորություն կտրվի բազմապատկելու արտադրական հզորությունը՝ ներկայանալ նոր արտադրատեսակներով և դրանք արտահանել միջազգային շուկաներ:
Այցի ընթացքում նախարարն այցելել է նաև Արագածավանի «Բլեք անգուս» ՍՊԸ-ի ֆերմային տնտեսություն և սպանդանոց։

On August 30, Minister Gevorg Papoyan visited the Gloria Cheese factory in Aragatsotn province to familiarize himself with its operations and ongoing projects. He was accompanied by Deputy Minister Arman Khojoyan, Governor of Aragatsotn province Sergey Movsisyan, Mayor of Talin Tavros Sapeyan, and Mayor of Aragatsavan village Artur Nazaryan.
During the visit, the Minister toured the factory and reviewed the production processes and capabilities. Gloria Cheese, established in 2004, specializes in cheesemaking and offers consumers around 10 varieties of Dutch cheese made from 100% milk. The factory utilizes advanced Dutch engineering technologies, producing 70,000 kg of cheese annually and processing 2 tons of milk daily, sourced from local farms.
Minister Papoyan praised the company’s activities and expressed the Armenian Government's readiness to support its further development. He outlined various state aid programs that could help increase production capacity, introduce new products, and expand into international markets.
Additionally, the Minister visited the farm and slaughterhouse of Black Angus LLC in Aragatsavan, where he reviewed the company's investment program and activities.