Գևորգ Պապոյանն ընդունել է Տուրիզմի հայկական ֆեդերացիայի նախագահ Մեխակ Ապրեսյանին և զբոսաշրջության ոլորտի ներկայացուցիչներին
07 Մայիսի, 2024
Նախարար Գևորգ Պապոյանը մայիսի 6-ին ընդունել է Տուրիզմի հայկական ֆեդերացիայի նախագահ Մեխակ Ապրեսյանին և զբոսաշրջության ոլորտի ներկայացուցիչներին։
Հանդիպմանը ներկա է եղել նաև ԱԺ պատգամավոր Դավիթ Առուշանյանը։
Կողմերը քննարկել են ոլորտում առկա մարտահրավերներն հաղթահարելու ճանապարհները, զբոսաշրջության ոլորտի գրավչությունը բարձրացնելուն ուղղված գործողությունների պլանը, Հայաստանի զբոսաշրջության ռազմավարության բրենդինգի, ներքին և ներգնա զբոսաշրջության զարգացման, օտարերկրյա պետությունների, տարածաշրջանային և միջազգային կազմակերպությունների հետ համագործակցության, զբոսաշրջային ծառայությունների որակի բարելավմանը վերաբերող հարցեր։
Երկուստեք կարևորվել է նման քննարկումների նշանակությունը և որոշում կայացվել դրանք շարունակական դարձնելու վերաբերյալ։

Министр Геворг Папоян встретился с президентом Федерации туризма Армении Мехаком Апресяном и представителями туристической отрасли
07 Май, 2024
6 мая министр Геворг Папоян встретился с президентом Федерации туризма Армении Мехаком Апресяном и представителями туристической отрасли.
На встрече также присутствовал депутат Давид Арушанян.
Стороны обсудили способы преодоления проблем в сфере туризма, план действий по повышению привлекательности туристического сектора, брендинг туристической стратегии Армении, развитие внутреннего и въездного туризма, а также сотрудничество с зарубежными странами, региональными и международными организациями для улучшения качества туристических услуг.
Важность таких обсуждений была подчеркнута с обеих сторон, и было принято решение сделать их регулярными.