Գևորգ Պապոյանն ընդունել է Տուրիզմի հայկական ֆեդերացիայի նախագահ Մեխակ Ապրեսյանին և զբոսաշրջության ոլորտի ներկայացուցիչներին
07 Մայիսի, 2024
Նախարար Գևորգ Պապոյանը մայիսի 6-ին ընդունել է Տուրիզմի հայկական ֆեդերացիայի նախագահ Մեխակ Ապրեսյանին և զբոսաշրջության ոլորտի ներկայացուցիչներին։
Հանդիպմանը ներկա է եղել նաև ԱԺ պատգամավոր Դավիթ Առուշանյանը։
Կողմերը քննարկել են ոլորտում առկա մարտահրավերներն հաղթահարելու ճանապարհները, զբոսաշրջության ոլորտի գրավչությունը բարձրացնելուն ուղղված գործողությունների պլանը, Հայաստանի զբոսաշրջության ռազմավարության բրենդինգի, ներքին և ներգնա զբոսաշրջության զարգացման, օտարերկրյա պետությունների, տարածաշրջանային և միջազգային կազմակերպությունների հետ համագործակցության, զբոսաշրջային ծառայությունների որակի բարելավմանը վերաբերող հարցեր։
Երկուստեք կարևորվել է նման քննարկումների նշանակությունը և որոշում կայացվել դրանք շարունակական դարձնելու վերաբերյալ։

Minister Gevorg Papoyan met with President of the Tourism Federation of Armenia Mekhak Apresyan and representatives of the tourism industry
07 May, 2024
On May 6, Minister Gevorg Papoyan met with President of the Tourism Federation of Armenia Mekhak Apresyan and representatives of the tourism industry.
Deputy David Arushanyan also attended the meeting.
The parties discussed ways to overcome challenges in the tourism sector, an action plan aimed at enhancing the appeal of the tourism industry, branding Armenia's tourism strategy, fostering the development of domestic and inbound tourism, as well as fostering collaboration with foreign countries, regional, and international organizations to enhance the quality of tourism services.
The significance of such discussions was emphasized by both sides, and it was decided to make them regular.