Ստորագրվել է Համաշխարհային առևտրի կենտրոն կառուցելու քաղաքաշինական կառուցապատման ծրագրի իրականացման պայմանագիրը
30 Ապրիլի, 2024
Ապրիլի 30-ին ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը՝ ՀՀ Կառավարության անունից և «Ռենշին» ՍՊԸ-ի կողմից՝ գլխավոր տնօրեն Էդուարդ Մարությանը ստորագրել են Համաշխարհային առևտրի կենտրոն (WORLD TRADE CENTER (WTC) կառուցելու քաղաքաշինական կառուցապատման ծրագրի իրականացման պայմանագիրը։
Այսօր ստորագրվել է նաև մեկ այլ եռակողմ պայմանագիր՝ ՀՀ կառավարության, «Ռենշին» ՍՊԸ-ի և «Հայփոստ» ՓԲԸ-ի կողմից, որով կստեղծվի «Համաշխարհային առևտրի կենտրոն Երևան» փակ բաժնետիրական ընկերությունը։
Համաշխարհային առևտրի կենտրոն (WORLD TRADE CENTER (WTC) կառուցելու քաղաքաշինական կառուցապատման ծրագրին և «Համաշխարհային առևտրի կենտրոն Երևան» փակ բաժնետիրական ընկերության հիմնադրմանը մասնակցելու մասին» որոշումը գործադիրը հաստատել է 2023 թ․ սեպտեմբերի 7-ի N 1529-Ա որոշմամբ:

Подписан контракт на реализацию градостроительного проекта строительства Всемирного торгового центра
30 Апрель, 2024
30 апреля министр экономики РА Геворг Папоян от имени правительства РА и генерального директора ООО "Реншин" Эдуарда Марутяна подписал контракт на реализацию градостроительного проекта по строительству ВСЕМИРНОГО ТОРГОВОГО ЦЕНТРА (ВТЦ).
Сегодня между правительством РА, ООО "Реншин" и ЗАО "Айпост" было подписано еще одно трехстороннее соглашение, согласно которому будет создано закрытое акционерное общество "Всемирный торговый центр Ереван".
Решение об участии в градостроительном проекте по строительству Всемирного торгового центра (ЦМТ) и созданию закрытого акционерного общества «Всемирный торговый центр Ереван» утверждено решением исполнительной власти № 1529-А от 7 сентября 2023 года.