Նախարարի տեղակալ Նարեկ Տերյանը մասնակցել է «Հայաստանի կապիտալի շուկաները. ապագայի հեռանկարներ» առաջին ֆինանսաներդրումային ֆորումին
05 Մարտի, 2024
Նախարարի տեղակալ Նարեկ Տերյանը մարտի 5-ին մասնակցել է «Հայաստանի կապիտալի շուկաները.
ապագայի հեռանկարներ» առաջին ֆինանսաներդրումային ֆորումին Հայաստանում, որը կազմակերպել էր Freedom Broker Armenia-ն՝ ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարության հետ համատեղ։
Ֆորումին մասնակցել են նաև պետական այլ գերատեսչությունների, Կենտրոնական բանկի, հայկական և միջազգային խոշոր ընկերությունների և ներդրումային հիմնադրամների ներկայացուցիչներ:
Նարեկ Տերյանը ելույթով հանդես է եկել «Ներդրումային կլիման Հայաստանում, և կապիտալի շուկայի զարգացման հեռանկարները» խորագրով լիագումար նիստին, որի հիմնական թեմաներն էին
Հայաստանի ներդրումային միջավայրը, ֆինանսական շուկայի ենթակառուցվածքի զարգացման հիմնական գործոնները, կապիտալի շուկայի զարգացումը՝ որպես ընկերությունների երկարաժամկետ ֆինանսների աղբյուր։
Լիագումար նիստին հաջորդել են «Ներքին ներդրողի զարգացումը», «Ընկերությունների ներգրավումը կապիտալի շուկա» պանելային քննարկումները և «Թվայնացումը՝ որպես ֆինանսական ոլորտի զարգացման առանցքային գործոն» աշխատանքային նիստը։

Deputy Minister Narek Teryan participated in the conference "Armenian Capital Markets: Future outlook" at the first financial and investment forum
05 March, 2024
On March 5, Deputy Minister Narek Teryan participated in the conference titled "Armenian Capital Markets: Future outlook " at the first financial and investment forum in Armenia. The event was organized by Freedom Broker Armenia in collaboration with the Ministry of Economy of the Republic of Armenia.
The forum drew representatives from various government departments, the Central Bank, as well as Armenian and international corporations and investment funds.
Narek Teryan delivered a speech during the plenary session, focusing on Armenia's investment environment, the pivotal factors shaping the development of financial market infrastructure, and the role of the capital market in providing long-term financing for companies.
Following the plenary session, panel discussions were held on topics such as the "Development of Domestic Investors" and "Involving Companies in the Capital Market." Additionally, there was a working session on "Digitalization as a Key Factor in the Development of the Financial Sector."