Նախարարի տեղակալ Նարեկ Տերյանը մասնակցել է «Հայաստանի կապիտալի շուկաները. ապագայի հեռանկարներ» առաջին ֆինանսաներդրումային ֆորումին
05 Մարտի, 2024
Նախարարի տեղակալ Նարեկ Տերյանը մարտի 5-ին մասնակցել է «Հայաստանի կապիտալի շուկաները.
ապագայի հեռանկարներ» առաջին ֆինանսաներդրումային ֆորումին Հայաստանում, որը կազմակերպել էր Freedom Broker Armenia-ն՝ ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարության հետ համատեղ։
Ֆորումին մասնակցել են նաև պետական այլ գերատեսչությունների, Կենտրոնական բանկի, հայկական և միջազգային խոշոր ընկերությունների և ներդրումային հիմնադրամների ներկայացուցիչներ:
Նարեկ Տերյանը ելույթով հանդես է եկել «Ներդրումային կլիման Հայաստանում, և կապիտալի շուկայի զարգացման հեռանկարները» խորագրով լիագումար նիստին, որի հիմնական թեմաներն էին
Հայաստանի ներդրումային միջավայրը, ֆինանսական շուկայի ենթակառուցվածքի զարգացման հիմնական գործոնները, կապիտալի շուկայի զարգացումը՝ որպես ընկերությունների երկարաժամկետ ֆինանսների աղբյուր։
Լիագումար նիստին հաջորդել են «Ներքին ներդրողի զարգացումը», «Ընկերությունների ներգրավումը կապիտալի շուկա» պանելային քննարկումները և «Թվայնացումը՝ որպես ֆինանսական ոլորտի զարգացման առանցքային գործոն» աշխատանքային նիստը։

Заместитель министра Нарек Терян принял участие в конференции «Рынки капитала Армении: взгляд в будущее» на первом финансово-инвестиционном форуме
05 Март, 2024
5 марта заместитель министра Нарек Терян принял участие в конференции «Рынки капитала Армении: взгляд в будущее» на первом финансово-инвестиционном форуме в Армении, организованном Freedom Broker Армения в сотрудничестве с Министерством экономики РА.
На форуме также присутствовали представители других государственных ведомств, Центрального банка, армянских и международных крупных компаний и инвестиционных фондов.
Нарек Терян выступил на пленарном заседании, где основными темами были инвестиционная среда Армении, основные факторы развития инфраструктуры финансового рынка, и развитие рынка капитала как источника долгосрочного финансирования компаний.
После пленарного заседания состоялись панельные дискуссии «Развитие отечественного инвестора», «Вовлечение компаний на рынок капитала» и рабочая сессия «Цифровизация как ключевой фактор развития финансового сектора».