Ռաֆայել Գևորգյանը մասնակցել է Տնտեսական համագործակցության և զարգացման կազմակերպության ՓՄՁ քաղաքականության համաթիվ 2024-ի պաշտոնական մեկնարկի միջոցառմանը
01 Մարտի, 2024
Նախարարի տեղակալ Ռաֆայել Գևորգյանը մասնակցել է Տնտեսական համագործակցության և զարգացման կազմակերպության (OECD) ՓՄՁ քաղաքականության համաթիվ 2024-ի պաշտոնական մեկնարկի միջոցառմանը։
Ռաֆայել Գևորգյանը կարևորել է ՓՄՁ ճկունությունն ու դիմակայունությունը կայուն տնտեսական առաջընթաց ապահովելու համատեքստում։
Միջոցառմանը մասնակցել են պետական, մասնավոր և կրթական հատվածների մի շարք ներկայացուցիչներ։ Պանելային քննարկումների հիմնական թեմաներն են եղել ՓՄՁ զարգացման խոչընդոտներն ու դրանց լուծման ճանապարհային քարտեզը։

Rafayel Gevorgyan participated in the official presentation of the SME Policy Code 2024 by the Organization for Economic Co-operation and Development (OECD)
01 March, 2024
Deputy Minister Rafayel Gevorgyan participated in the official presentation of the SME Policy Code 2024 by the Organization for Economic Co-operation and Development (OECD).
During the event, Rafael Gevorgyan highlighted the importance of small and medium-sized enterprises (SMEs) in driving sustainable economic growth due to their flexibility and resilience.
The presentation attracted stakeholders from the public, private, and educational sectors. Panel discussions centered around identifying obstacles hindering the development of SMEs and crafting a roadmap to address these challenges.