Ռաֆայել Գևորգյանը մասնակցել է Տնտեսական համագործակցության և զարգացման կազմակերպության ՓՄՁ քաղաքականության համաթիվ 2024-ի պաշտոնական մեկնարկի միջոցառմանը
01 Մարտի, 2024
Նախարարի տեղակալ Ռաֆայել Գևորգյանը մասնակցել է Տնտեսական համագործակցության և զարգացման կազմակերպության (OECD) ՓՄՁ քաղաքականության համաթիվ 2024-ի պաշտոնական մեկնարկի միջոցառմանը։
Ռաֆայել Գևորգյանը կարևորել է ՓՄՁ ճկունությունն ու դիմակայունությունը կայուն տնտեսական առաջընթաց ապահովելու համատեքստում։
Միջոցառմանը մասնակցել են պետական, մասնավոր և կրթական հատվածների մի շարք ներկայացուցիչներ։ Պանելային քննարկումների հիմնական թեմաներն են եղել ՓՄՁ զարգացման խոչընդոտներն ու դրանց լուծման ճանապարհային քարտեզը։

Рафаэль Геворгян принял участие в официальной презентации Кодекса политики МСП 2024 Организации экономического сотрудничества и развития (ОЭСР)
01 Март, 2024
Заместитель министра Рафаэль Геворгян принял участие в официальной презентации Кодекса политики МСП 2024 Организации экономического сотрудничества и развития (ОЭСР).
Рафаэль Геворгян подчеркнул гибкость и устойчивость малого и среднего бизнеса для обеспечения устойчивого экономического прогресса.
Мероприятие собрало представителей государственного, частного и образовательного секторов. Основными темами панельных дискуссий стали препятствия на пути развития МСП и дорожная карта их решения.