«Ենթակառուցվածքներ ներդրումների դիմաց» օժանդակության տրամադրման միջոցառման շրջանակում կնքվել են պայմանագրեր
Հունվարի 12-ին ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարությունում, նախարար Վահան Քերոբյանի ներկայությամբ, տեղի է ունեցել 4 կազմակերպությունների («Յու Էմ Ագրո» ՍՊԸ, «Ագրոպրո» ՓԲԸ, «Եվրոպլաստ 999» ՍՊԸ, «Ջի Էն Սի ալֆա» ՓԲԸ) հետ Էկոնոմիկայի նախարարության՝ «Ենթակառուցվածքներ ներդրումների դիմաց» օժանդակության տրամադրման միջոցառման շրջանակում փոխհատուցման տրամադրման վերաբերյալ պայմանագրերի կնքման արարողությունը։ Էկոնոմիկայի նախարարության կողմից պայմանագրերը ստորագրել է նախարարության գլխավոր քարտուղար Կարեն Սարգսյանը։
Չորս ընկերությունների հետ կնքվող պայմանագրերով նախատեսվում է իրականացնել մոտ 17 մլրդ դրամի ներդրում, ստեղծել 668 աշխատատեղ։ Նախնական ներկայացված տվյալների համաձայն՝ կառուցված ենթակառուցվածքների դիմաց նախատեսվում է տրամադրել 1,031 մլրդ դրամ օժանդակություն։
Միջոցառման շրջանակում ենթակառուցվածքներ են համարվում ճանապարհները, ջրամատակարարման (այդ թվում՝ ոռոգման նպատակով), ջրահեռացման, գազամատակարարման, էլեկտրամատակարարման և հեռահաղորդակցության համակարգերը։

Contracts within the framework of the assistance measure "Infrastructure for Investment" have been signed
On January 12, a meeting took place at the Ministry of Economy of the Republic of Armenia, with Minister Vahan Kerobyan in attendance, where agreements on compensation as part of the "Infrastructure for Investment" assistance were signed with four organizations: UM Agro LLC, Agropro CJSC, Europlast 999 LLC, and GNC Alpha CJSC. On behalf of the Ministry of Economy, the contracts were signed by the Secretary General of the Ministry, Karen Sargsyan.
The contracts outline plans for investments totaling around 17 billion drams and the creation of 668 jobs. The assistance, amounting to approximately 1.031 billion drams, is intended for the construction of infrastructure, including roads, water supply (including irrigation), drainage, gas supply, electricity supply, and telecommunications.