Նախարար Վահան Քերոբյանը Հնդկաստանի Գուջարաթ նահանգում անցկացվող «Կենսունակ Գուջարաթ» համաշխարհային գագաթնաժողովի շրջանակում հանդիպում է ունեցել նախարար Սարբանանդա Սոնովալի հետ
12 Հունվարի, 2024
Նախարար Վահան Քերոբյանը Հնդկաստանի Գուջարաթ նահանգում անցկացվող «Կենսունակ Գուջարաթ» համաշխարհային գագաթնաժողովի շրջանակում հանդիպում է ունեցել Հնդկաստանի նավահանգիստների, նավագնացության և ջրային ուղիների նախարար Սարբանանդա Սոնովալի հետ։ Հանդիպմանը ներկա են եղել նաև նախարարի տեղակալ Նարեկ Տերյանը և Հնդկաստանում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Վահագն Աֆյանը։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկու երկրների միջև առևտրաշրջանառության ծավալների ավելացմանը, լոգիստիկ ենթակառուցվածքների ընդլայնմանը, Հնդկաստան-Իրան-Հայաստան առևտրային կապուղիներին վերաբերող մի շարք հարցեր։
Վահան Քերոբյանն ընդգծել է, որ Հայաստանը Հնդկաստանի համար կարող է տարանցիկ երկիր դառնալ դեպի ԵԱՏՄ և եվրոպական երկրներ։

Minister Vahan Kerobyan had a meeting with Minister Sarbananda Sonowal within the framework of the "Vibrant Gujarat" Global Summit held in the state of Gujarat, India
Minister Vahan Kerobyan had a meeting with the Minister of Ports, Shipping, and Waterways of India, Sarbananda Sonowal, within the framework of the "Vibrant Gujarat" Global Summit being held in the Indian state of Gujarat. Deputy Minister Narek Teryan and RA Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary to India Vahagn Afyan were also present at the meeting.
During the meeting, a number of issues related to increasing the volume of trade between the two countries, expansion of logistics infrastructure, India-Iran-Armenia trade channels were discussed.