Նախարար Վահան Քերոբյանը Հնդկաստանի Գուջարաթ նահանգում անցկացվող «Կենսունակ Գուջարաթ» համաշխարհային գագաթնաժողովի շրջանակում հանդիպում է ունեցել նախարար Սարբանանդա Սոնովալի հետ
12 Հունվարի, 2024
Նախարար Վահան Քերոբյանը Հնդկաստանի Գուջարաթ նահանգում անցկացվող «Կենսունակ Գուջարաթ» համաշխարհային գագաթնաժողովի շրջանակում հանդիպում է ունեցել Հնդկաստանի նավահանգիստների, նավագնացության և ջրային ուղիների նախարար Սարբանանդա Սոնովալի հետ։ Հանդիպմանը ներկա են եղել նաև նախարարի տեղակալ Նարեկ Տերյանը և Հնդկաստանում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Վահագն Աֆյանը։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկու երկրների միջև առևտրաշրջանառության ծավալների ավելացմանը, լոգիստիկ ենթակառուցվածքների ընդլայնմանը, Հնդկաստան-Իրան-Հայաստան առևտրային կապուղիներին վերաբերող մի շարք հարցեր։
Վահան Քերոբյանն ընդգծել է, որ Հայաստանը Հնդկաստանի համար կարող է տարանցիկ երկիր դառնալ դեպի ԵԱՏՄ և եվրոպական երկրներ։

Министр Ваган Керобян в рамках Всемирного саммита «Энергичный Гуджарат» встретился с министром Сарбанандой Соновалом
Министр Ваган Керобян в рамках Всемирного саммита «Энергичный Гуджарат», проходящего в индийском штате Гуджарат, встретился с министром портов, судоходства и водных путей Индии Сарбанандой Соновалом. На встрече также присутствовали заместитель министра Нарек Терян и Чрезвычайный и полномочный посол Армении в Индии Ваагн Афян.
В ходе встречи был обсужден ряд вопросов, связанных с увеличением объемов торговли между двумя странами, расширением логистической инфраструктуры, торговыми путями Индия-Иран-Армения.
Ваган Керобян подчеркнул, что Армения может стать транзитной страной для Индии в страны ЕАЭС и Европы.