Նախարար Վահան Քերոբյանն այցելել է Հայաստանում հոսքագծային, ամբողջովին ավտոմատացված ավտոլվացման առաջին համալիր
17 Նոյեմբերի, 2023
Նախարար Վահան Քերոբյանը նոյեմբերի 17-ին այցելել է Հայաստանում հոսքագծային, ամբողջովին ավտոմատացված ավտոլվացման առաջին համալիր, որը կառուցվել է «Վ-Սանկ» ՍՊԸ-ի, Wash Club-ի և ավտոլվացման ոլորտում աշխարհում բացարձակ առաջատար գերմանական WashTec ընկերության հետ համագործակցությամբ։
Կառուցված կայանի էկոլոգիական լուծումները, առաջարկվող ծառայության արագությունը, որակը և արտադրողականությունը բացառիկ են ոչ միայն Հայաստանի, այլև ԱՊՀ երկրների համար:
Նախնական պլանավորմամբ, ըստ պահանջարկի, առաջիկայում նախատեսվում է Երևանում կառուցել 8-ից 10, իսկ խոշոր քաղաքներում թվով 3-ից 5 ժամանակակից ավտոլվացման կայաններ։
Իրականացվող ներդրումային ծրագրի նախահաշվային արժեքը կազմում է 14 մլն ԱՄՆ դոլար, որից շուրջ 4,5 մլն ԱՄՆ դոլարն արդեն ներդրվել է ավտոլվացման կայանների համար հոսքագծային սարքավորումների ձեռքբերման և առաջին կայանի կառուցման համար։

Министр Ваган Керобян посетил первую сборочную линию полностью автоматизированного автомойного комплекса в Армении
17 Ноябрь, 2023
17 ноября министр Ваган Керобян посетил первый в Армении полностью автоматизированный автомоечный комплекс, построенный в сотрудничестве с ООО "В-Санк", Wash Club и немецкой компанией WashTec — абсолютным лидером в сфере автомоек в мире.
Экологические решения, реализованные на станции, а также скорость, качество и производительность предлагаемых услуг, являются исключительными не только для Армении, но и для стран СНГ.
Согласно предварительному плану, в ближайшее время планируется построить от 8 до 10 современных автомоек в Ереване и от 3 до 5 в крупных городах.
Ориентировочная стоимость реализуемой инвестиционной программы составляет 14 миллионов долларов США, из которых около 4,5 миллионов долларов США уже инвестированы в приобретение оборудования для автомоек и строительство первой станции.