Նախարար Վահան Քերոբյանն այցելել է Հայաստանում հոսքագծային, ամբողջովին ավտոմատացված ավտոլվացման առաջին համալիր
17 Նոյեմբերի, 2023
Նախարար Վահան Քերոբյանը նոյեմբերի 17-ին այցելել է Հայաստանում հոսքագծային, ամբողջովին ավտոմատացված ավտոլվացման առաջին համալիր, որը կառուցվել է «Վ-Սանկ» ՍՊԸ-ի, Wash Club-ի և ավտոլվացման ոլորտում աշխարհում բացարձակ առաջատար գերմանական WashTec ընկերության հետ համագործակցությամբ։
Կառուցված կայանի էկոլոգիական լուծումները, առաջարկվող ծառայության արագությունը, որակը և արտադրողականությունը բացառիկ են ոչ միայն Հայաստանի, այլև ԱՊՀ երկրների համար:
Նախնական պլանավորմամբ, ըստ պահանջարկի, առաջիկայում նախատեսվում է Երևանում կառուցել 8-ից 10, իսկ խոշոր քաղաքներում թվով 3-ից 5 ժամանակակից ավտոլվացման կայաններ։
Իրականացվող ներդրումային ծրագրի նախահաշվային արժեքը կազմում է 14 մլն ԱՄՆ դոլար, որից շուրջ 4,5 մլն ԱՄՆ դոլարն արդեն ներդրվել է ավտոլվացման կայանների համար հոսքագծային սարքավորումների ձեռքբերման և առաջին կայանի կառուցման համար։

On November 17, Minister Vahan Kerobyan visited Armenia's first fully automated car wash complex, constructed in collaboration with V-Sank LLC, Wash Club, and the German company WashTec—the global leader in the car wash industry.
The environmental solutions implemented at the station, along with the speed, quality, and productivity of the services offered, are exceptional not only for Armenia but also for the CIS countries.
According to the preliminary plan, there are intentions to build 8 to 10 modern car washes in Yerevan and 3 to 5 in larger cities in the near future.
The estimated cost of the ongoing investment program is $14 million, with approximately $4.5 million already invested in the purchase of car wash equipment and the construction of the first station.