Ապրիլի 26-ին ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարությունում կայացել է Հայաստանում գյուղական տարածքների տնտեսական զարգացման հիմնադրամի (ՀԳՏՏԶՀ) հոգաբարձուների խորհրդի նիստը։ Նիստը վարել է ՀԳՏՏԶՀ Հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Վահան Քերոբյանը։
Խորրհրդին ներկայացվել են Հայաստանում գյուղական տարածքների տնտեսական զարգացման հիմնադրամի 2020 թվականի գործունեության արդյունքները և տարեկան աշխատանքային ծրագիրը, Հայաստանում գյուղական տարածքների տնտեսական զարգացման հիմնադրամի 2020 թվականի բյուջեի կատարողականը, և 2019 թվականի դեկտեմբերի 31-ի ֆինանսական հաշվետվությունը։
Քննարկվել են նաև՝ Հայաստանում գյուղական տարածքների տնտեսական զարգացման հիմնադրամի 2021 թվականի գործունեության աշխատանքային ծրագիրը, Հայաստանում գյուղական տարածքների տնտեսական զարգացման հիմնադրամի 2021թ.ամփոփ բյուջեի նախագիծը և պահպանման ծախսերի նախահաշիվը։
Խորհուրդը վերահաստատել է Հիմնադրամի Ներդրումային կոմիտեի անդամների լիազորությունները ևս մեկ տարով՝ մինչև 2021 թվականի դեկտեմբերի 31-ը։

On April 26, 2021, the meeting of the Board of Trustees of the Fund for Rural Economic Development in Armenia (FREDA) took place at the RA Ministry of Economy. The meeting was chaired by Vahan Kerobyan, the Chairman of the Board of Trustees of FREDA.
The results of activities in 2020 of the Fund for Rural Economic Development in Armenia and its annual work plan were presented to the Board’s attention, the budget performance for 2020 by the Fund for Rural Economic Development in Armenia and the financial report as of December 31, 2019.
The following issues were also discussed: the annual 2021 work plan of the Fund for Rural Economic Development in Armenia for 2021, the draft summary budget of the Fund for Rural Economic Development in Armenia for 2021, and estimation of maintenance costs.
The Board reaffirmed the powers of the members of the Fund’s Investment Committee for one more year, until December 31, 2021.