Վահան Քերոբյանը ծանոթացել է Գյումրիի սելեկցիոն կայանի գործունեությանը
ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը փետրվարի 17-ին այցելել է «Գյումրիի սելեկցիոն կայան» գիտաարտադրական ՓԲԸ՝ ծանոթանալու ընկերության ընդհանուր գործունեությանը և իրականացվող աշխատանքներին:
Էկոնոմիկայի նախարարը շրջել է ընկերության բոլոր ստորաբաժանումներով, ծանոթացել գիտական բաժնի, ագրոլաբորատորիայի աշխատանքներին, եղել տոհմային տնտեսությունում և ջերմատանը:
Վահան Քերոբյանը և Գյումրիի սելեկցիոն կայանի տնօրեն Դավիթ Մարտիրոսյանը քննարկել են ընկերության հետագա անելիքները։ Զրույցի ընթացքում  կարևորվել է սելեկցիոն կայանի նշանակությունը Հայաստանի գյուղատնտեսության զարգացման և պարենային անվտանգության ապահովման հարցում, ինչպես նաև ուրվագծվել է կայանի զարգացման տեսլականը։

Vahan Kerobyan got acquainted with the activity of Gyumri Breeding Station
On February 17, 2021, the РА Minister of Economy Vahan Kerobyan visited «Gyumri Breeding Station» Scientific-Production CJSC to get acquainted with the general activity of the company and its current works.
The Minister of Economy toured all subdivisions of the company, got acquainted with activities of the scientific department and agricultural laboratory, visited the breeding farm and the greenhouse.
Vahan Kerobyan and Davit Martirosyan, the director of Gyumri Breeding Station, discussed the further activities of the company. During the conversation, the importance of Gyumri Breeding Station in developing Armenia’s agriculture and ensuring its food security was discussed, as well as the vision of the company’s development was outlined.