Վահան Քերոբյանը մասնակցել է Փարաքար համայնքի Նորակերտ բնակավայրի հողամասերի իրավական կարգավիճակի քննարկմանը
18 Նոյեմբերի, 2023
ՀՀ էկոնոմիկայի Նախարարության նախաձեռնությամբ նոյեմբերի 18-ին Արմավիրի մարզի Փարաքարի համայնքապետարանում կազմակերպվել էր հանդիպում՝ նվիրված հողային բարեփոխումների ծրագրի շրջանակում Փարաքար համայնքի Նորակերտ բնակավայրի հողամասերի իրավական կարգավիճակի քննարկմանը։
Հանդիպմանը մասնակցել են էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը, նախարարի տեղակալ Արման Խոջոյանը, Տարածքային կառավարման եւ ենթակառուցվածքների նախարարի տեղակալ Վաչե Տերտերյանը, Արդարադատության նախարարի տեղակալ Արմենուհի Հարությունյանը, Արմավիրի մարզպետի տեղակալ Առնակ Ավետիսյանը,Կադաստրի կոմիտեի ղեկավար Սուրեն Թովմասյանը, Փարաքար համայնքի ղեկավար Դավիթ Մինասյանը, Փարաքար համայնքի Նորակերտ բնակավայրի վարչական ղեկավար Հասմիկ Գարսևանյանը,ոլորտի այլ պատասխանատուներ։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են հողամասերի իրավական կարգավիճակի ճշգրտմանը, կադաստրային անճշտություններին ու անհամապատասխանություններին առնչվող հարցեր։
Ամփոփելով հանդիպման արդյունքները՝մասնակիցները պայմանավորվել են շարունակել քննարկումները՝առկա խնդիրներին հնարավորինս արագ լուծում տալու նպատակով։

Vahan Kerobyan participated in the discussion regarding the legal status of land plots in the Norakert village of the Parakar community
18 November, 2023
At the initiative of the RA Ministry of Economy, a meeting was organized on November 18 at the Parakar Community House in the Armavir region to discuss the legal status of land plots in the Norakert village of the Parakar community within the framework of the land reform program.
The meeting was attended by Minister of Economy Vahan Kerobyan, Deputy Minister Arman Khojoyan, Deputy Minister of Territorial Administration and Infrastructure Vache Terteryan, Deputy Minister of Justice Armenuhi Harutyunyan, Deputy Governor of Armavir Arnak Avetisyan, Chairman of the Cadastral Commission Suren Tovmasyan, Head of the Parakar community David Minasyan, and Norakert. Also present were the head of the Parakar community administration, Hasmik Garsevanyan, and other regional officials.
During the meeting, issues related to adjusting the legal status of plots, cadastral inaccuracies, and inconsistencies were discussed.
Summing up the meeting, the participants agreed to continue discussions in order to quickly resolve existing problems.