Նախարարի տեղակալ Ռաֆայել Գևորգյանը նոյեմբերի 18֊ին մասնակցել է «ՏՏ որորտի ապագան. պետություն-մասնավոր երկխոսություն» միջոցառմանը, որը կազմակերպվել էր «Էնթերփրայզ Արմենիա» հիմնադրամի կողմից։
Հանդիպմանը մասնակցում էին Բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Ռոբերտ Խաչատրյանը, նախարարի տեղակալ Դավիթ Սահակյանը, «Էնթերփրայզ Արմենիա» հիմնադրամի գլխավոր տնօրեն Լևոն Օհանեսյանը, ՏՏ առաջատար ընկերությունների և փորձագիտական հանրույթի ներկայացուցիչներ։
Միջոցառման նպատակն էր խթանել պետություն-մասնավոր կառուցողական երկխոսությունը ՏՏ ոլորտի նոր օրենսդրության շուրջ, լրամշակել շահագրգիռ բոլոր կողմերի փոխընդունելի առաջարկներով և ապահովել ՏՏ նոր օրենսդրության արդյունավետ ներդրումը։
Միջոցառման ընթացքում ներկայացվել է «Բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտի պետական աջակցության մասին» օրենքի նախագծի առանցքային դրույթներին նվիրված շնորհանդեսը, որին հաջորդել է պանելային քննարկում և մտքերի փոխանակում ինչպես նշված օրենքի, այնպես էլ հարակից օրենքների նախագծերի վերաբերյալ։

Deputy Minister Rafael Gevorgyan participated in the conference "The Future of IT Technologies" during the "Public-Private Dialogue" event
18 November, 2023
On November 18, Deputy Minister Rafael Gevorgyan participated in the conference "The Future of IT Technologies" at the "Public-Private Dialogue" event organized by the "Enterprise Armenia" Foundation.
The meeting was attended by Minister of High Technology Industry Robert Khachatryan, Deputy Minister David Sahakyan, General Director of the Enterprise Armenia Foundation Levon Hovhannisyan, as well as representatives from leading IT companies and experts.
The event aimed to foster a constructive public-private dialogue regarding new legislation in the field of IT, updating mutually acceptable proposals from all stakeholders, and ensuring the effective implementation of the new legislation in the IT sector.
During the event, a presentation was given on the key provisions of the bill "On state support of the high-tech sector," followed by a panel discussion and the exchange of views on both this law and related bills.