Նախարարի տեղակալ Ռաֆայել Գևորգյանը նոյեմբերի 18֊ին մասնակցել է «ՏՏ որորտի ապագան. պետություն-մասնավոր երկխոսություն» միջոցառմանը, որը կազմակերպվել էր «Էնթերփրայզ Արմենիա» հիմնադրամի կողմից։
Հանդիպմանը մասնակցում էին Բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Ռոբերտ Խաչատրյանը, նախարարի տեղակալ Դավիթ Սահակյանը, «Էնթերփրայզ Արմենիա» հիմնադրամի գլխավոր տնօրեն Լևոն Օհանեսյանը, ՏՏ առաջատար ընկերությունների և փորձագիտական հանրույթի ներկայացուցիչներ։
Միջոցառման նպատակն էր խթանել պետություն-մասնավոր կառուցողական երկխոսությունը ՏՏ ոլորտի նոր օրենսդրության շուրջ, լրամշակել շահագրգիռ բոլոր կողմերի փոխընդունելի առաջարկներով և ապահովել ՏՏ նոր օրենսդրության արդյունավետ ներդրումը։
Միջոցառման ընթացքում ներկայացվել է «Բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտի պետական աջակցության մասին» օրենքի նախագծի առանցքային դրույթներին նվիրված շնորհանդեսը, որին հաջորդել է պանելային քննարկում և մտքերի փոխանակում ինչպես նշված օրենքի, այնպես էլ հարակից օրենքների նախագծերի վերաբերյալ։

Заместитель министра Рафаэль Геворгян принял участие в конференции «Будущее IT-технологий» на мероприятии «Государственно-частный диалог»
18 Ноябрь, 2023
18 ноября заместитель министра Рафаэль Геворгян принял участие в конференции «Будущее IT-технологий» на мероприятии «Государственно-частный диалог», организованном фондом «Предприятие Армения».
На встрече присутствовали министр индустрии высоких технологий Роберт Хачатрян, заместитель министра Давид Саакян, генеральный директор фонда «Предприятие Армения» Левон Оганесян, а также представители ведущих IT-компаний и эксперты.
Целью мероприятия было содействие конструктивному государственно-частному диалогу относительно нового законодательства в сфере ИТ, актуализация взаимоприемлемыми предложениями всех заинтересованных сторон, а также обеспечение эффективной реализации нового законодательства в области ИТ.
В ходе мероприятия была представлена ​​презентация, посвященная ключевым положениям законопроекта «О государственной поддержке сферы высоких технологий», после чего последовала панельная дискуссия и обмен мнениями как по данному закону, так и по связанным с ним законопроектам.