Նախարարի տեղակալ Արման Խոջոյանի գլխավորությամբ նոյեմբերի 15-ին տեղի է ունեցել «Օրգանական ծագմամբ պարարտանյութերի արտադրության և սպառման խթանումը Հայաստանում» թեմայով աշխատաժողով։
Միջոցառման ընթացքում ներկայացվել են «Ավենյու քընսալթինգ գրուպ» ՍՊԸ և «ԱՄ Փարթնըրզ Քոնսալթինգ Քամփնի» ՍՊԸ կոնսորցիումի կողմից իրականացված ուսումնասիրությունների և վերլուծությունների արդյունքները:
Աշխատաժողովն անց է կացվել ԳԴՀ տնտեսական համագործակցության և զարգացման նախարարության (BMZ) պատվիրակմամբ՝ Գերմանական միջազգային համագործակցության ընկերության (GIZ) կողմից իրականացվող «Բնական պաշարների կառավարում և էկոհամակարգային ծառայությունների պահպանություն Հարավային Կովկասում գյուղական տարածքների կայուն զարգացման համար» (ԷԿՈսերվ) բնապահպանական ծրագրի շրջանակներում:

15 ноября под руководством заместителя министра Армана Ходжояна прошел семинар, посвященный теме «Стимулирование производства и потребления органических удобрений в Армении».
В ходе мероприятия участникам были представлены результаты исследований и анализов, проведенных консорциумом ООО «Авеню Консалтинг Груп» и ООО «Консалтинговая компания АМ Партнерс».
Семинар собрал представителей Министерства экономического сотрудничества и развития (БМЗ) ГДР в рамках проекта «Управление природными ресурсами и защита экосистемных услуг для устойчивого развития сельских территорий Южного Кавказа» (ECOserve). Этот экологический проект осуществляется Немецким агентством международного сотрудничества (GIZ).