Նախարարի տեղակալ Ռաֆայել Գևորգյանն ընդունել է ՀՀ-ում Ինդոնեզիայի դեսպան Արիֆ Մուհամադ Բասալամահին
Նախարարի տեղակալ Ռաֆայել Գևորգյանը նոյեմբերի 14-ին ընդունել է ՀՀ-ում Ինդոնեզիայի դեսպան Արիֆ Մուհամադ Բասալամահին:
Հանդիպման սկզբում երկուստեք ընդգծվել է, որ հայ-ինդոնեզիական առևտրատնտեսական հարաբերություններում առկա է զարգացման մեծ ներուժ, որը հարկավոր է լիարժեքորեն իրացնել։
Այնուհետև կողմերը քննարկել են համագործակցության ընդլայնման հնարավորությունները, մասնավորապես՝ առևտրի, տեխնոլոգիաների, գիտության, շինարարության, ծառայություններին, ենթակառուցվածքների ոլորտներում։
Անդրադառնալով զբոսաշրջության ոլորտին՝ դեսպանը նշել է, որ ինդոնեզիական կողմը հետաքրքրված է փոխգործակցությամբ հատկապես բժշկական զբոսաշրջության ոլորտում։
Հանդիպմանը Ռաֆայել Գևորգյանը ներկայացրել է դեսպանին տնտեսության ոլորտում իրականացվող պետական օժանդակության գործիքակազմը։
Զրույցի ընթացքում Արիֆ Մուհամադ Բասալամահին ներկայացվել է նաև Հայաստանի կողմից մշակված «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագիծը։

Deputy Minister Rafayel Gevorgyan received the Ambassador of Indonesia to Armenia Arief Muhammad Basalamah
14 November, 2023
On November 14, Deputy Minister Rafayel Gevorgyan received the Ambassador of Indonesia to Armenia Arief Muhammad Basalamah.
At the beginning of the meeting, both sides emphasized the existence of significant potential for development in Armenian-Indonesian trade and economic relations, which should be fully realized.
The parties then discussed opportunities to expand cooperation, including trade, technology, science, construction, services and infrastructure.
On tourism issues, the ambassador noted that the Indonesian side is interested in cooperation, especially in the field of medical tourism.
At the meeting, Rafayel Gevorgyan presented the ambassador with instruments of state support in the economic sphere.
During the conversation, Arief Muhammad Basalamah was presented with the “Crossroads of the World” project developed by Armenia.