Նախարարի տեղակալ Ռաֆայել Գևորգյանն ընդունել է ՀՀ-ում Ինդոնեզիայի դեսպան Արիֆ Մուհամադ Բասալամահին
Նախարարի տեղակալ Ռաֆայել Գևորգյանը նոյեմբերի 14-ին ընդունել է ՀՀ-ում Ինդոնեզիայի դեսպան Արիֆ Մուհամադ Բասալամահին:
Հանդիպման սկզբում երկուստեք ընդգծվել է, որ հայ-ինդոնեզիական առևտրատնտեսական հարաբերություններում առկա է զարգացման մեծ ներուժ, որը հարկավոր է լիարժեքորեն իրացնել։
Այնուհետև կողմերը քննարկել են համագործակցության ընդլայնման հնարավորությունները, մասնավորապես՝ առևտրի, տեխնոլոգիաների, գիտության, շինարարության, ծառայություններին, ենթակառուցվածքների ոլորտներում։
Անդրադառնալով զբոսաշրջության ոլորտին՝ դեսպանը նշել է, որ ինդոնեզիական կողմը հետաքրքրված է փոխգործակցությամբ հատկապես բժշկական զբոսաշրջության ոլորտում։
Հանդիպմանը Ռաֆայել Գևորգյանը ներկայացրել է դեսպանին տնտեսության ոլորտում իրականացվող պետական օժանդակության գործիքակազմը։
Զրույցի ընթացքում Արիֆ Մուհամադ Բասալամահին ներկայացվել է նաև Հայաստանի կողմից մշակված «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագիծը։

Заместитель министра Рафаэль Геворгян принял посла Индонезии в Армении Арифа Мухаммада Басаламахи
14 ноября заместитель министра Рафаэль Геворкян принял посла Индонезии в Армении Арифа Мухаммада Басаламаху.
В начале встречи обе стороны подчеркнули наличие значительного потенциала для развития в армяно-индонезийских торгово-экономических отношениях, который следует полностью реализовать.
Затем стороны обсудили возможности расширения сотрудничества, включая торговлю, технологии, науку, строительство, услуги и инфраструктуру.
По вопросам туризма, посол отметил, что индонезийская сторона заинтересована в сотрудничестве, особенно в области медицинского туризма.
На встрече Рафаэль Геворгян представил послу инструменты государственной поддержки в сфере экономики.
В ходе беседы Арифу Мухаммаду Басаламаху был представлен разработанный Арменией проект «Перекресток мира».