Նախարար Վահան Քերոբյանը հյուրընկալել է Ասիական զարգացման բանկի (ԱԶԲ) հայաստանյան գրասենյակի տնօրեն Պաոլո Սպանտիգատիին՝ պաշտոնավարման ժամկետի ավարտի կապակցությամբ և այդ պաշտոնում նրան փոխարինող Դոնալդ Լամբերթին: Հանդիպմանը ներկա են եղել նախարարի տեղակալներ Նարեկ Տերյանն ու Ռաֆայել Գևորգյանը։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ՀՀ կառավարության և ԱԶԲ-ի միջև համագործակցությանը, Հայաստանում պետություն-մասնավոր գործընկերության (ՊՄԳ) քաղաքականությանը, տնտեսության տարբեր ճյուղերում ՊՄԳ ծրագրերի իրականացմանը վերաբերող հարցեր։ Զրուցակիցներն անդրադարձել են նաև ոլորտում հանրային ներդրումային ծրագրերի նախագծերի մշակմանը։
Նախարարը նաև համառոտ ներկայացրել է Հայաստանում կապիտալի շուկայի զարգացման ուղղությամբ իրականացվող ծրագրերը, տեղական ընկերությունների արտադրական կարողությունների արդիականացման նպատակով տրամադրվող պետական աջակցության գործիքակազմը։

Minister Vahan Kerobyan hosted The Country Director of Asian Development Bank (ADB) Armenia Resident Mission Paolo Spantigati and Donald Lambert, who replaced him in that position. Deputy Ministers Narek Teryan and Rafayel Gevorgyan attended the meeting.
During the meeting the sides discussed issues related to the cooperation between the RA government and ADB, the policy of public-private partnership (PPP) in Armenia and the implementation of PPP programs in different branches of the economy. The interlocutors also referred to the development of public investment projects in the sector.
Minister also briefly presented the programs implemented in the direction of the development of the capital market in Armenia, the state support toolkit provided for the purpose of modernizing the production capacities of local companies.