Նախարար Վահան Քերոբյանը հանդիպել է «Մանթաշյանց» բիզնես ակումբի գործարարների հետ
Նախարար Վահան Քերոբյանը հանդիպել է «Մանթաշյանց» բիզնես ակումբի գործարարների հետ՝ տնտեսության ոլորտում իրականացվող ծրագրերն ու ոլորտի զարգացման տեսլականը քննարկելու նպատակով։
Մասնավորապես, անդրադարձ է կատարվել տնտեսական արդիականացման միջոցառման բաղադրիչներին, որոնց շրջանակում պետությունը աջակցում է ընկերություններին նորագույն սարքավորումների ձեռքբերման և ներդրման հարցում, ինչպես նաև խրախուսում ընկերություններում բարձր որակավորում ունեցող մասնագետների ներգրավումը։
Հանդիպման ընթացքում նախարարը պատասխանել է գործարարներին հուզող հարցերին, տրամադրել տեղեկատվություն գործող ծրագրերի ընթացքի վերաբերյալ:

Minister Vahan Kerobyan met with the businessmen of "Mantashyants" business club
Minister Vahan Kerobyan met with the businessmen of "Mantashyants" business club to discuss the projects implemented in the field of economy and the vision of development of the field.
In particular, reference was made to the components of the Economy modernization program within the framework of which the state supports companies in acquiring and implementing the latest equipment, as well as encourages the involvement of highly qualified specialists in companies.
During the meeting Minister answered the businessmen's questions and provided information about the current projects.