Վահան Քերոբյանը Sevan Startup Summit-ի շրջանակներում մասնակցել է գիտությանը և գիտելիքահեն ստարտափներին նվիրված պանելային քննարկման
26 Հուլիսի, 2023
ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը Sevan Startup Summit- ի շրջանակներում մասնակցել է գիտությանը և գիտելիքահեն ստարտափներին նվիրված պանելային քննարկմանը:
Նախարարն իր խոսքում կարևորել է պետության, գիտության և բիզնեսի միջև առկա կապը և հավելել, որ ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարությունը պաշտպանում է տարբեր ոլորտների գիտնականների հետ հարաբերությունների զարգացման գաղափարը:
Նշելով, որ Հայաստանում գիտությունն ու նորարարություններն առայժմ բավարար կերպով չեն օգտագործվում բիզնեսի կողմից, Վահան Քերոբյանը հավելել է, որ պետությունն իր կողմից միջոցներ է ձեռնարկում այդ խնդիրը լուծելու ուղղությամբ՝ խրախուսելով ընկերություններում նորագույն տեխնոլոգիաների ներդրումն ու բարձր որակավորում ունեցող մասնագետների ներգրավումը։

Minister Vahan Kerobyan took part in the panel discussion dedicated to science and knowledge-based startups within the framework of the Sevan Startup Summit
26 July, 2023
Minister Vahan Kerobyan took part in the panel discussion dedicated to science and knowledge-based startups within the framework of the Sevan Startup Summit.
In his speech Minister emphasized the existing connection between the state, science and business and added that the RA Ministry of Economy supports the idea of developing relations with scientists from different fields.
Vahan Kerobyan noted that science and innovations in Armenia are not sufficiently used by business so far and added that the state takes measures to solve this problem by encouraging the introduction of the latest technologies in companies and the involvement of highly qualified specialists.