Նախարար Վահան Քերոբյանը հունիսի 30-ին ընդունել է «Մոսմետրոստրոյ» («Мосметрострой») ընկերության գլխավոր տնօրեն Սերգեյ Ժուկովի գլխավորած պատվիրակությանը։ Հանդիպմանը ներկա էին նաև նախարարի տեղակալներ Արմեն Արզումանյանն ու Նարեկ Տերյանը:
Ընկերության ներկայացուցիչները նպատակ ունեն ծանոթանալ Հայաստանի տրանսպորտային ենթակառուցվածքներին, հասկանալու այդ ոլորտում հետագա համագործակցության հեռանկարները։
Նախարարը ողջունել է հյուրերին և տեղեկացրել, որ Երևանում նախատվում է կառուցել ճարտարագիտական նորագույն լուծումներով մետրոյի նոր կայարան, ինչպես նաև բարելավել մետրոպոլիտենի գործող կայարանները և Երևան-Թբիլիսի-Երևան գնացքի աշխատանքը։
Սերգեյ Ժուկովը ներկայացրել է իրենց ընկերության գործունեությունը՝ նշելով, որ իրենք զբաղվում են ոչ միայն մետրոյի, այլև թունելների, ճանապարհային հանգույցների կառուցման և ճանապարհաշինարարական այլ աշխատանքներով ևս։
Նախարարը ընկերության ներկայացուցիչներին ներկայացրել է նաև Հյուսիս–հարավ» ավտոճանապարհի Սիսիան–Քաջարան հատվածի շինարարական աշխատանքների մի քանի մանրամասներ և հավելել, որ այդ հատվածում նախատեսվում է կառուցել 5 թունելներ, որոնցից ամենաերկարը 8 կմ է լինելու, ինչպես նաև միջազգային չափանիշներին բավարարող բարելավումներ իրականացնել։
Ընկերության տնօրենը հույս է հայտնել, որ Հայաստանի հետ կիրականացվեն հետաքրքիր նախագծեր, նաև կլինի մասնագիտական փորձի փոխանակում:

Ваган Керобян принял представителей компании «Мосметрострой»
Министр экономики Республики Армения Ваган Керобян 30-го июня принял делегацию компании "Мосметрострой" во главе с  генеральным директором Сергеем Жуковым. На встрече присутствовали также заместители министра Армен Арзуманян и Нарек Терьян.
Представители компании намерены ознакомиться с транспортными инфраструктурами Армении, чтобы наметить перспективы дальнейшего сотрудничества в этой сфере.
Приветствуя гостей, министр Ваган Керобян отметил, что в Ереване планируется построить новую станцию метро с использованием новейших инженерных методов, а также обновить действующие станции метрополитена и улучшить работу поезда Ереван-Тбилиси-Ереван.
Сергей Жуков представил деятельность компании "Мосметрострой", отметив, что онa занимаeтся строительством не только метро, но и тоннелей, железных дорог и другими дорожно-строительными работами.
Министр также ознакомил представителей компании с некоторыми деталями строительных работ на участке Сисиан-Каджаран автомагистрали «Север-Юг» и добавил, что на этом участке планируется построить 5 тоннелей, самый длинный из которых составит 8 км, а также провести обновляющие работы с целью соответствия международным стандартам.
Гендиректор компании выразил надежду, что с Арменией будут реализованы интересные проекты, а также состоится обмен профессиональным опытом.