ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանի գլխավորած պատվիրակությունը հունվարի 23-ին հանդիպումներ է ունեցել Իրանի Իսլամական Հանրապետության արդյունաբերության, հանքերի և առևտրի նախարար Ալիռեզա Ռազմհոսեյնիի և Իրանի Իսլամական Հանրապետության Կենտրոնական բանկի նախագահ Աբդոլնասեր Հեմմաթիի հետ։
ՀՀ էկոնոմիկայի և ԻԻՀ արդյունաբերության, հանքերի և առևտրի նախարարների միջև հանդիպման արդյունքում ստորագրվել է փոխըմբռնման հուշագիր:
Հանդիպումներին իրանական կողմից մասնակցել են պետական մարմինների և տնտեսության ոլորտի լայն շրջանակի ներկայացուցիչներ։
Քննարկումների ընթացքում անդրադարձ է եղել երկկողմ տնտեսական հարաբերություններին վերաբերող բազմաթիվ խնդիրների, ինչպես նաև առանձին ծրագրային առաջարկությունների։
Հայկական պատվիրակությունը նաև այցելել է «Mammut» արդյունաբերական համալիր և «Cinnagen» դեղագործական ձեռնարկություն:

Minister of Economy of the RA and Iranian Industry, Mining and Trade Minister signed a memorandum
On January 23, Vahan Kerobyan, Minister of Economy of the Republic of Armenia along with the Armenian delegation held meetings with Alireza Razm Hosseini, Iranian Industry, Mining and Trade Minister and Abdolnaser Hemmati, Governer of Central Bank of Iran separately.
An MOU was signed between the Minister of Economy of Armenia and Iranian Industry, Mining and Trade Minister.
During the meetings, the two sides discussed the various issues of bilateral economic ties and proposed plans.
The Armenian Minister and the delegation visited “Mammut” Industrial Group and “CinnaGen” Biotechnological Company.