ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը Իրան կատարած այցի առաջին օրը մասնակցել է գործարար համաժողովին
25 Հունվարի, 2021
Իրանում գտնվող ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանի գլխավորած պատվիրակությունը այցի առաջին օրը, hունվարի 22-ին, մասնակցել է ՀՀ դեսպանության և Իրան-Հայաստան առևտրի պալատի կողմից կազմակերպված գործարար համաժողովին:
Նախարար Քերոբյանը համաժողովի մասնակիցներին ներկայացրել է ՀՀ տնտեսության զարգացման ընթացիկ և հեռանկարային ծրագրերը:
Մտքերի փոխանակման և քննարկումների ընթացքում արծարծվել են հայ և իրանցի գործարարների միջև առևտրային կապերի ամրապնդմանը, նրանց կողմից ներդրումային ծրագրերի իրականացմանն առնչվող բազմաթիվ հարցեր:
«Շատ ջերմ ընդունելության եմ արժանացել։ Իմ հիմնական նպատակն է ակտիվացնել երկրում տնտեսական հարաբերությունները ոչ միայն փոխադարձ առևտրի տեսքով, այլ միմյանց հետ համագործակցելով՝ երրորդ երկրներին ապրանք վաճառելու հարցում։ Ես ասել եմ, որ ցանկացած հարց, որն իմ ոլորտում է, պատրաստ եմ ամենաարագ ձևով լուծել, որովհետև հավատում եմ, որ փոքր խոչընդոտներ վերացնելով` մենք մեծ արդյունքների կարող ենք հասնել», - ասել է Վահան Քերոբյանը։
Հունվարի 23-ից մեկնարկել է նախարար Քերոբյանի հանդիպումների շարքն Իրանի Իսլամական Հանրապետության պետական բարձրաստիճան պաշտոնյաների, ինչպես նաև գործարար շրջանակների ներկայացուցիչների հետ:

Minister of Economy of the Republic of Armenia Vahan Kerobyan participated in a business forum on the first day of his visit to Iran
25 January, 2021
Vahan Kerobyan, Minister of Economy of the Republic of Armenia, heading a delegation on his visit arrived in Tehran on January 22. The Armenian Minister on his first day participated in a meeting with business people, organized by the Armenian Embassy and Iran-Armenia Chamber of Commerce.
In this meeting, Kerobyan in his remarks explained the undertaking plans and future vision for developing the economy of Armenia. Issues regarding the trade collaborations between Armenian and Iranian business people, boosting the bilateral relations and investments were discussed.
The meetings schedule of the Armenian Economy Minister with top officials of the Islamic Republic of Iran and business circles is launched from January 23.