ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանի գլխավորած պատվիրակությունը հունվարի 22-ին մեկնել է Իրանի Իսլամական Հանրապետություն երկկողմ առևտրատնտեսական համագործակցության զարգացման հեռանկարները քննարկելու նպատակով։
Այցի շրջանակում նախատեսվում են հանդիպումներ Իրանի բարձրաստիճան պաշտոնյաների, հայ համայնքի ներկայացուցիչների, հայ գործարարների և արտահանողների հետ, ինչպես նաև այցելություններ մի շարք ձեռնարկություններ, ընկերություններ և կազմակերպություններ։
ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարը մասնավորապես հանդիպումներ կունենա ԻԻՀ Առևտրի, արդյունաբերության և հանքերի նախարարի, ԻԻՀ ֆինանսների և տնտեսական հարցերի նախարարի, ԻԻՀ էներգետիկայի նախարարի, գիտատեխնոլոգիական հարցերով ԻԻՀ փոխնախագահի, ԻԻՀ Կենտրոնական բանկի նախագահի, Իրանի Առևտրի, արդյունաբերության, հանքերի և գյուղատնտեսության պալատի նախագահի, Սպահանի նահանգապետի հետ։

Делегация во главе с министром экономики РА Ваганом Керобяном отбыла в Иран для обсуждения перспектив развития двустороннего торгово-экономического сотрудничества.
В рамках визита запланированы встречи с высокопоставленными официальными лицами Ирана, представителями армянской общины, армянскими бизнесменами и экспортерами, а также посещение ряда предприятий, компаний и организаций.
Ваган Керобян, в частности, встретится с министром торговли, промышленности и рудников, министром финансов и экономических вопросов, министром энергетики, вице-президентом по научно-технологическим вопросам, председателем Центрального банка, главой Палаты торговли, промышленности, рудников и сельского хозяйства ИРИ, а также с губернатором провинции Исфаган.