Տիգրան Խաչատրյանը հանդիպել է թեթև արդյունաբերության ոլորտի ընկերությունների ներկայացուցիչների հետ
ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Տիգրան Խաչատրյանն այսօր հանդիպել է Հայաստանում թեթև արդյունաբերության ոլորտում գործող ընկերությունների ներկայացուցիչների հետ: Նախարարը գործարարների հետ քննարկել է արտակարգ իրավիճակում արտադրությունների կազմակերպման հնարավորությունները:
Տնտեսվարողները դիտարկումներ են ներկայացրել արտադրամասերում համավարակի կանխարգելիչ միջոցառումների պարտադիր պահաջների վերաբերյալ: Նշվել են այն խնդիրները, որոնք կարող են առաջանալ արտադրամասերում համաճարակի տարածումը կանխարգելելու նպատակով Պարետատան կողմից նվազագույն պահանջների սահմանմանհետևանքով:
Գործարարների հետ քննարկվել են նաև Կորոնավիրուսի տնտեսական հետևանքների չեզոքացման միջոցառումների չափանիշները, դրանցում փոփոխություններ կատարելու հնարավորությունները:
Նախարարը խոստացել է բարձրաձայնված խնդիրները քննարկել Կառավարության մյուս անդամների հետ և արձագանքել հնարավորինս սեղմ ժամկետում:

Тигран Хачатрян встретился с представителями компаний сферы легкой промышленности
Сегодня министр экономики РА Тигран Хачатрян встретился с представителями компаний, работающих в сфере легкой промышленности Армении. Министр обсудил с предпринимателями возможности организации производства в условиях чрезвычайной ситуации.
Предприниматели представили министру свое представление к обязательным требованиям профилактических мер против пандемии в производственных цехах. Были указаны проблемы, которые могут возникнуть при ограничениях, установленных Комендатурой с целью предотвращения распространения пандемии на производстве.
С представителями бизнеса были также обсуждены критерии мер по нейтрализации экономических последствий коронавируса, а также возможности внесения в них изменений.
Министр пообещал участникам встречи обсудить озвученные проблемы с членами правительства и по возможности оперативно отреагировать на них.