ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Տիգրան Խաչատրյանն այսօր ընդունել է ՀՀ-ում ԻԻՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Աբաս Բադախշան Զոհուրիին:
Նախարարը շնորհավորել է դեսպանին նշանակման կապակցությամբ և հույս հայտնել, որ դեսպանի մասնագիտական փորձը կնպաստի երկկողմ կարևորության հարցերի լուծմանը և տնտեսական փոխգործակցության զարգացմանը:
Դեսպանը շնորհակալություն է հայտնել նախարարին ջերմ ընդունելության համար և ընդգծել, որ պատմամշակութային երկարամյա բարեկամությունը և ամուր հարաբերությունները կնպաստեն յուրաքանչյուր ճգնաժամային իրավիճակի համատեղ հաղթահարմանը:
Ի կատարումն Հայաստանի Հանրապետությունում կորոնավիրուսի տարածումը կանխարգելող աշխատանքները համակարգող հանձնաժողովի նիստի շրջանակում փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանի կողմից տրված հանձնարարականի՝ քննարկվել են բեռնաշրջանառության ընթացակարգերին և բեռնափոխադրումների վերահսկմանն առնչվող մի շարք հարցեր: Իրանական կողմի դիտարկումներն ընդունվել են ի գիտություն:
Նախարար Տիգրան Խաչատրյանը և ԻԻՀ դեսպանը քննարկել են առևտրատնտեսական օրակարգի մի շարք այլ հարցեր: Նախարարը հույս է հայտնել, որ երկու բարեկամ երկրների տնտեսական հարաբերությունները օր առաջ կվերադառնան բնականոն հունին:

Тигран Хачатрян и посол Ирана обсудили приоритетные вопросы торгово-экономической повестки
Министр экономики РА Тигран Хачатрян принял сегодня Чрезвычайного и полномочного посла Исламской Республики Иран в Армении Аббаса Бадахшана Зохури.
Министр поздравил посла с назначением и выразил надежду, что его профессиональный опыт будет способствовать решению важных для обеих сторон вопросов и развитию экономического сотрудничества.
Посол Ирана поблагодарил министра за теплый прием и подчеркнул, что давняя культурно-историческая дружба и крепкие отношения будут способствовать преодолению общими усилиями любой кризисной ситуации.
Во исполнение поручений вице-премьер-министра Тиграна Авиняна на заседании комиссии, координирующей работу по предотвращению распространения коронавируса в Республике Армения, был обсужден ряд вопросов, касающихся процедур грузооборота и контроля за грузоперевозками. Предложения иранской стороны были приняты во внимание.
Министр Тигран Хачатрян и посол Ирана обсудили также  ряд других вопросов торгово-экономической повестки. Министр выразил надежду, что экономические отношения между двумя дружественными странами в скором времени вернутся в нормальное русло.