ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Տիգրան Խաչատրյանն ընդունել է Հայաստանում Իտալիայի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Վինչենցո Դել Մոնակոյին։
Նախարարը և դեսպանը երկկողմ տնտեսական հարաբերությունների խորացման համատեքստում բարձր են գնահատել «Հայաստան, նոր իրականություն. հարթակ դեպի եվրասիական շուկա» խորագրով կայացած հայ-իտալական գործարար համաժողովը։ Կողմերը քննարկել են համաժողովի արդյունքում Հայաստանում բիզնես գործունեություն ծավալելու հետաքրքրություն ցուցաբերած գործարարների հետ տարվող աշխատանքները։ Անդրադարձ է եղել այն ոլորտներին, որտեղ կա ներդրումներ կլանելու առավել մեծ ներուժ։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են 2020 թվականի առաջին կեսին գործարար պատվիրակության այց կազմակերպելու հեռանկարները և այցի հետ կապված այլ մանրամասներ։
Դեսպանը շնորհակալություն է հայտնել նախարարին արդյունավետ համագործակցության համար և պայմանավորվել շարունակել աշխատանքները նախանշված բոլոր ուղղություններով:

Тигран Хачатрян и посол Италии обсудили возможности укрепления экономического сотрудничества
Министр экономики РА Тигран Хачатрян принял Чрезвычайного и полномочного посла Италии в Армении Винченцо Дель Монако.
В контексте укрепления двусторонних экономических отношений, министр и посол высоко оценили армяно-итальянский бизнес-форум под названием: «Армения, новая реальность: платформа к евразийскому рынку». Стороны обсудили проводимую работу с предпринимателями, проявившими заинтересованность в ведении бизнеса в Армении после прошедшего форума. Особое внимание было уделено сферам, имеющим наибольший потенциал для поглощения инвестиций.
В ходе встречи были обсуждены вопросы организации визита делегации предпринимателей в первой половине 2020 года.
Посол Италии поблагодарил министра экономики Армении за плодотворное сотрудничество и выразил готовность продолжить работу по всем намеченным направлениям.