ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանն ընդունել է Հայաստանում Բելառուսի արտակարգ և լիազոր դեսպան Ալեքսանդր Կոնյուկին:
Հանդիպման սկզբում Վահան Քերոբյանը շնորհավորել է Ալեքսանդր Կոնյուկին Հայաստանում Բելառուսի դեսպանի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ և հույս հայտնել, որ նրա դիվանագիտական առաքելության ընթացքում Հայաստանի և Բելառուսի միջև ձևավորված տնտեսական կապերն ավելի կամրապնդվեն ու կընդլայնվեն, նաև կյանքի կկոչվեն երկկողմ պայմանավորվածությունները։
Այնուհետև զրուցակիցները քննարկել են տնտեսական համագործակցության հարցերով հայ-բելառուսական միջկառավարական հանձնաժողովի 15-րդ նիստի կազմակերպմանը, օրակարգին, միջոցառման անցկացման ժամկետներին վերաբերող մի շարք հարցեր։
Անդրադարձ է կատարվել հայ-բելառուսական փոխշահավետ համագործակցությանը երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք ոլորտներում, այդ թվում՝ ագրոարդյունաբերական։ Զրուցակիցները կարևորել են համատեղ ձեռնարկությունների ստեղծումը և երկու երկրների արտադրանքի մրցունակության բարձրացումը։ Արծարծվել է օդային հաղորդակցության ակտիվացման հարցը։

Министр экономики РА Ваган Керобян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Республики Беларусь в Армении Александра Конюка.
В начале встречи Ваган Керобян поздравил Александра Конюка с началом его дипломатической миссии в Армении и выразил надежду, что экономические связи между Арменией и Беларусью в период его службы будут укрепляться и расширяться, а двусторонние договоренности будут реализованы.
Затем собеседники обсудили ряд вопросов, касающхся организации 15-го заседания Межправительственной армяно-белорусской комиссии по экономическому сотрудничеству, его повестки и сроков проведения.
Были обсуждены вопросы двустороннего взаимовыгодного сотрудничества в ряде сфер, представляющих взаимный интерес, в том числе, в агропромышленной области.
Собеседники подчеркнули важность создания совместных предприятий и повышения конкурентоспособности продукции двух стран. Был поднят вопрос об активизации воздушного сообщения.